..::: *AŞKIMSIN*FM* :::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

portalAnasayfaSpor DünyasıLatest imagesAramaGiriş yapKayıt OlGaleri

savaş ortasında kaldım hakkınızı helal edin

YazarMesaj
SONAY-ROCK-BARIS
Mod
Mod
SONAY-ROCK-BARIS

Kadın
Ruh Hali : savaş ortasında kaldım hakkınızı helal edin Konusk10
Personalized field : savaş ortasında kaldım hakkınızı helal edin Bjk10
Personalized field : <IFRAME style="WIDTH: 136px; HEIGHT: 138px" name=frame_ismi marginWidth=0 marginHeight=0 src="http://askimsinfm.forumt.biz/profilreklam-h4.html" frameBorder=0 width=600 scrolling=no height=115></IFRAME>

savaş ortasında kaldım hakkınızı helal edin Empty
MesajKonu: savaş ortasında kaldım hakkınızı helal edin   savaş ortasında kaldım hakkınızı helal edin Icon_minitime10.08.08 13:33

"Savaş ortasında kaldım hakkınızı helal edin"
Türk tır şoförleri Gürcistan'da mahsur kaldı...

10.08.2008 12:33
savaş ortasında kaldım hakkınızı helal edin TrccilarrdddGüney Osetya'da yaşanan çatışmalar nedeniyle Gürcistan'da bulunan Türk tır şoförlerinin zor durumda olduğu bildirildi.
Azerbaycan ile Gürcistan'a yük taşıyan ve çatışmaların ardından Türkiye'ye dönen Trabzonlu tır sürücüsü Ahmet Örnek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dönüşte büyük zorluklar yaşadığını söyledi.
Çatışmalar nedeniyle köprülerin başında bekleyen Gürcü polisler gördüğünü ifade eden Örnek, şunları anlattı:
''Tiflis, Osetya arasında sivil araçların tamamı asker taşıyordu. Ben geçtikten sonra köprülerin vurulduğunu duydum. Bölgenin yakınlarında oturan insanlar ise Tiflis tarafına doğru akın etmiş durumda. Ben Tskhinvali ve Gori şehirlerinin yakınından geçtim. Top ve bomba seslerini duydum. Bir çok arkadaşımız, bölgenin yakınından geçen güzergahlarını değiştiriyorlar ve savaş bölgesine uzak yerlerden Türk sınır kapısına ulaşmaya çalışıyorlar.''
Çatışmalar daha çok gece yaşandığı için gece yolculuk yapmadığını belirten Örnek, gece giden araçların da farları yakılmadan ilerlemeye çalışıldığını söyledi.

-MAHSUR KALAN ŞOFÖRDEN MESAJ-

Kafkas ülkelerine nakliyat yapan bir firmanın yetkilisi olan Ahmet Örnek de 5 gün önce Gürcistan'ın Gori kentine giden şoförleri Yusuf Aslan'ı telefonla aradıklarını, ancak kendisine ulaşamadıklarını söyledi.
Aslan'ın cep telefonuyla kendilerine mesaj yolladığını belirten Örnek, Aslan'ın mesajında şu ifadelere yer verdiğini kaydetti:
''Rehin kaldık. Mazot yok. Savaş bitene kadar gümrükten çıkış yok. Gümrükçüler bile savaşa gitti. Gümrük etrafında kuş uçurtulmuyor. Bombalar sağımızda solumuzda patlıyor. Sokaklarda kimse yok. Herkes sağa sola koşuyor. Ben sakin bir yere sığındım. Kim ne yapacağını bilmiyor. Geçiş yok. Hakkınızı helal edin. Ölüm kalım dünyası.''
Örnek, Aslan gibi bazı Türk şoförlerin savaşın ortasında kaldığını ve Türkiye'ye dönmekte zorluk çektiklerini söyledi.

savaş ortasında kaldım hakkınızı helal edin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-